Zanim kupisz królika

Zanim kupimy naszego wymarzonego królika miniaturek musimy się zastanowi, jaki królik będzie nam najbardziej odpowiadać. W dzisiejszych czasach możemy rozróżnić mnóstwo ras królików, dlatego to naprawdę trudny wybór. Wszystkie te króliki różnią się od siebie kształtem, wielkością, umaszczeniem (barwą), długością włosa, ale także charakterem. Niektóre króliki są spokojne, niektóre rozbrykane, dlatego musimy wiedzieć, jaki odpowiada nam najbardziej. Najlepiej, jeśli przed zakupem dokładnie przyjrzymy się opisowi sylwetki wybranej przez nas rasy.

Króliki!

Króliki!

Kiedy już zdecydujemy, jaka rasa nas interesuje i gdzie kupimy naszego pupila, to musimy zastanowić się nad domem dla naszego przyszłego zwierzątka. Musimy pamiętać, ze króliki potrzebują wiele przestrzeni, dlatego kupując klatkę wybierzmy możliwie największą, aby króliczek czuł się w niej wygodnie. Musimy też pamiętać o paru zasadach takich, jak nie umieszczanie klatki w kuchni, ale więcej informacji na ten temat znajdziecie w dziale ?Opieka?. Musimy też pamiętać o przygotowaniu mieszkania na przyjście królika. Dokładniej chodzi mi o to, ze trzeba zabezpieczyć wszystkie miejsca potencjalnie niebezpieczne. Miejsca, z których królik mógłby spaść, bądź też wejścia na przykład na balkon. Musimy także zabezpieczyć kable i przewody elektryczne, bo króliki uwielbiają bawić się tym, co zakazane. Oczywiście w pobliżu domku króliczego nie powinny się znajdować żadne środki chemiczne. Jeżeli wypuszczamy królika na balkon, to także trzeba pamiętać, żeby go zabezpieczyć, ale to chyba jest oczywiste. Jeszcze jedna ważna rzecz? szczeliny. Je także trzeba zabezpieczyć, żeby króliczek nie utknął w żadnej z nich.

Kolejnym punktem jest dowiedzenie się wszystkiego na temat zwyczajów, żywienia i wszystkich innych rzeczy związanych z królikami domowymi. To ważna sprawa, ponieważ królikiem trzeba się opiekować odpowiedzialnie i trzeba wiedzieć coś na temat jego wychowania. Najlepiej czytać dużo w Internecie, albo zakupić książki na temat królików.To są najlepsze sposoby na zdobycie potrzebnych nam informacji. Oczywiście możemy też liczyć na pomoc specjalistów s sklepie zoologicznym czy też weterynarzy, ale podstawowe informacje powinniśmy mieć w głowie.

kroliczek

kroliczek

To tyle na temat najpotrzebniejszych informacji, które powinniśmy wiedzieć na temat królików domowych przed ich zakupem. Mam nadzieję, że te informacje okażą się przydatne.

2 Responses “Zanim kupisz królika”

  • elwira:

    ja mam hodowle królików

  • aneta:

    o jejciu ten drugi jest słodki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I LOVE <3 I LOVE<3