Dlaczego ona?

Dlaczego świnka morska?

Świnka morska to jeden z gryzoni, które często kupujemy. Każde dziecko chciałoby mieć taką śliczną świnkę morską, a w sklepach zoologicznych możemy spotkać naprawdę najróżniejsze kolory i rasy tych gryzoni. Koszt utrzymania tych gryzoni jest naprawdę znikomy, a są one bardzo ładne i milutkie. Można przy nich dłużej pospać i nie narzekają na pokarm, który im się podaje. Zdrowe świnki żyją naprawdę długo, bo od 6 do 8 lat, dlatego dziecko będzie mogło się na dłużej przywiązać do swojej świnki morskiej. Dzieciaki będą także ucieszone, że nowy gryzoń jest lekki i można go bez problemu nosić (ważą one od 800 gram do 1,5 kilograma). Nie musicie się obawiać, że smakołyki dla świnki są drogie, bo nie są? przecież to tylko sianko i warzywa.

Świnka morska

Świnka morska

Jeżeli tylko będziemy mili dla naszej świnki morskiej i będziemy się nią odpowiednio opiekować, to na pewno odwdzięczy się nam miłością. Nie musimy się martwić, że nasz mały gryzoń zacznie gryźć nam dziecko, jeżeli tylko będziemy pilnować, by dziecko nie zrobiło nic złego śwince. Oczywiście ważne jest by naszej śwince poświęcać jak najwięcej czasu, bo mogła się ona przyzwyczaić do nowego środowiska.

Kupując świnkę morską musimy też zapewnić jej odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju, bo mogła być szczęśliwa i uszczęśliwiała także nas.

Ryjek świnki

Ryjek świnki

Świnki morskie mają wiele zalet. Przede wszystkim śpi w nocy w przeciwieństwie do np. chomika czy myszki. Jest to duża zaleta, bo nie będzie nas budziła i możemy postawić jej klatkę we własnym pokoju. Żyje dość długo, wiec możemy się nią długo cieszyć. Przywiązuje się do własnego właściciela prawie tak, jak pies. Jeśli ją zakupimy zdrową, to raczej nie będziemy musieli wiele razy odwiedzać weterynarza, bo świnki morskie nie chorują tak często.

Chociaż niektóre świnki morskie mają także i swoje wady. Czasem zdarza się, że gryzoń, którego zakupimy nie będzie taki, jakbyśmy tego chcieli (na przykład nie będzie zbyt towarzyski). Nie wszystkie świnki są śpiochami. Zdarzają się takie, które wstają trochę wcześnie rano, bo coś zjeść. No i oczywiście najważniejszy obowiązek, który dla nas może być wadą, to sprzątanie klatki naszego gryzonia, które powinno się odbywać codziennie lub ewentualnie, co dwa dni.

Nasz gryzoń

Nasz gryzoń

Po przeczytaniu, jakie są zalety i wady świnki morskiej powinniście się zastanowić, czy na pewno chcecie zakupić właśnie tego gryzonia. Pamiętajmy, że to zwierzę, to nie zabawka, którą się znudzimy i po prostu oddamy. Musimy o nią dbać i się nią odpowiednio zajmować. Równie ważna jest miłość, którą trzeba jej okazywać, by nie poczuła się odrzucona. Myślę, że świnka morska to świetny wybór nie tylko ze względu estetycznego (jest naprawdę milusia i bardzo ładna), ale także ze względu jej charakteru, który zdecydowanie jest wyjątkowy i który każdy z nas pokocha. Świnka będzie doskonałym wyborem, jeżeli chcemy mieć zwierzątko, które będzie nas kochało.