Angorka i Lew

Królik Angorka

Angorka

Angorka

Jest to długowłosa rasa królika domowego. Wyglądają one naprawdę ślicznie, ale musimy poświęcać im więcej czasu niż pospolitym rasom królików. Jest o królik, który należy do grupy średnio dużych. Jego waga może wahać się od 2 do 4,5 kg. Włosy tych zwierzątek są długie i miękkie, co powoduje, ze są one bardzo przyjemne w dotyku. Jednak oznacza to też, ze możemy spodziewać się w pokoju, którym przebywa ten królik większej ilości włosów na podłodze, bo linieje on znacznie bardziej. Żywienie nie odbiega znacznie od żywienia pospolitych królików, jednak musimy w przypadku Angorka bardziej uważać na dawkowanie jedzenia. Uchatek nie może się przejeść, a tym bardziej nie może być głodny.  Ta rasa o wiele bardziej odczuwa zaburzenia pokarmu i częściej wpadają w choroby właśnie z tego powodu. Na tego królika trzeba uważać, bo zanotowano już przypadki zgonów z powodu zbyt dużej ilości sierści w żołądku.

 

Królik Lew

Lew

Lew

Króliki te swą nazwę zawdzięczają długim włosom wkoło szyi, oczywiście reszta ciała jest krótkowłosa. Dodatkowego efektu dodaje ogon z pędzelkiem na końcu. Właśnie to powoduje, że króliki te podobne są do lwów. Ich waga dochodzi do 1,2 kg. Często ten rodzaj

królików wykorzystywany jest do różnego rodzaju krzyżówek, właśnie ze wzglądu na ich piękne futerko oraz wspaniałą budowę ciała. Oczy Lwa są niezwykle ciekawe, gdyż ich barwa to albo niebieski, co ładnie komponuje się z sierścią lub także czerwony. Często króliki z tej rasy bywają płochliwe, jednak to nie jest jakaś zasada.