Teddy, Baranek i Hermelin

Karzełek Teddy

 

Teddy

Teddy

Jest to rasa królika, który wygląda dosłownie, jak pluszowy królik. Nie jest on dużo, a jego waga to mniej więcej od 800g do 1700g. Królik ten ma krótki tułów oraz sierść, która jest jednakowej długości w każdym miejscu. Samiczki i samce praktycznie niczym się od siebie nie różnią. Sierść u tej rasy nie powinna być jednak zbyt długa, powinna być idealna do pielęgnacji. Nie ma potrzeby strzyc sierści, pomimo jej długości. Powinno się jednak przynajmniej dwa razy w tygodniu dokładnie wyszczotkować sierść Teddy`ego. Królik ten nie jest tak popularny, jak inne rasy, jednak ze względu na swój wspaniały wygląd często można spotkać go na wystawach.

 

 

Baranek miniaturka

 

Baranek

Baranek

Jest to rasa bardzo popularna szczególnie wśród hobbystów. Uszatek ten jest naprawdę słodki i niewinny. Wygląda wspaniale i zachwycają się nim nie tylko dzieci, ale także dorośli. Charakterystyczne dla tej rasy są uszy. Nie są one sztywne i stojące, tak jak w większości innych ras. Ten królik ma delikatne, długie uszy, które opadają na dół. Waży on nawet 2,5 kg, tak wiec nie jest wcale taki leciutki. Trzeba uważać, ponieważ te króliki są bardziej niż inne podatne na nadwagę. Trzeba zastosować w ich przypadku odpowiednią dietę. Tę rasę często krzyżuje się z innymi, takimi, jak Lew czy Rex.

 

Hermelin

 

hermelin

hermelin

Na początku rasa ta hodowana była tylko i wyłącznie w odmianie białej z czerwonymi oczami. Później jednak ten zwyczaj się zmienił, zaczęto hodować odmiany barwne. Kiedyś te rasy królików były naprawdę małe i ważyły koło 700g, jednak obecnie przyjmuje się, ze powinny ważyć od 1kg do 1,3 kg. Charakterystyczną cechą dla tej rasy są krótkie uszy oraz średniej długości kończyny. Futerko tego króliczka jest lśniące oraz bardzo gęste. Są one naprawdę ładne, chociaż nie najładniejsze.

Komentarze: “Teddy, Baranek i Hermelin”